Axel Hjalmar Lindqvist oljemålning

Klubbat för:

6 400 SEK

5 000 SEK

AXEL HJALMAR LINDQVIST (1843-1917): Vägskäl med damm, Skåne, enligt uppgift Lundavägens infart i Dalby, signerad A Hj Lindqvist 1884, olja på duk, ca 55x86 cm
Medföljer tidningsurklipp illustrerande vykort från 1908 som visar platsen för motivet

Krackeleringar

300202

2015-03-20