Terrin med lock i silver

Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver
Terrin med lock i silver

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

TERRIN med lock, silver, 1900-talets första hälft, rokokostil, invändigt förgylld, riklig dekor av bl a blommor, höjd ca 29, längd ca 37 cm, vikt ca 1881 g

Förgyllning med slitage

300217

2015-03-24