Spegellampetter 1 par sengustavianska
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, sengustavianska, träskuren dekor, förgyllda, krönta av bandrosetter, dekor med pärlstav, ljusmanschetter i mässing, slipade prismor, höjd ca 47 cm
Senare glas samt ljusmanschetter, omförgyllda, ett krön med lagning
300220
2015-03-27