Spegellampetter 1 par sengustavianska

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, sengustavianska, träskuren dekor, förgyllda, krönta av bandrosetter, dekor med pärlstav, ljusmanschetter i mässing, slipade prismor, höjd ca 47 cm

Senare glas samt ljusmanschetter, omförgyllda, ett krön med lagning

300220

2015-03-27