Taburetter Stockholmsarbeten
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TABURETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, en signerad ES (Ephraim Ståhl, stolmakare i Stockholm 1794-1820/21), båda med Stockholms stolmakarämbetes sigill, bemålade
Lagningar, ommålade
300274
2015-03-20