Taburetter Stockholmsarbeten

Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten
Taburetter Stockholmsarbeten

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

TABURETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, en signerad ES (Ephraim Ståhl, stolmakare i Stockholm 1794-1820/21), båda med Stockholms stolmakarämbetes sigill, bemålade

Lagningar, ommålade

300274

2015-03-20