Servis i flintgods bl a Rörstrand

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SERVISDELAR, flintgods, bl a Rörstrand och Spode England, omkring 1900, flintgods, svart dekor, fat och skålar med motiv av svenska slott bl a Borgholm och Stockholms slott, bestående av: 4 serveringsfat (olika modeller), 2 serveringsskålar (olika modeller), 8+5 mattallrikar, 4 udda assietter

Slitage, nagg, krackelyr, enstaka delar med sprickor

300355

2015-03-22