Biblioteksur

Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur
Biblioteksur

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BIBLIOTEKSUR, 17/1800-tal, sannolikt Centraleuropa, fanerat med valnöt, amarant och svärtade detaljer, bronsbeslag, höjd 68, 54 x 27 cm

Renoverad, kompletterad, omarbetad, smärre fanerskador och lister saknas. Urverk och fodral ej ursprungligen sammanhörande. Nyckel finns i Utlämningen

300450

2015-03-20