Bläckställ Louis XV-stil
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLÄCKSTÄLL, omkring 1900, brons, Louis XV-stil, delvis förgyllt, 2 bläckhorn, figurin och blommor i polykromt bemålat porslin av bl a buketter och ströblommor, ett bläckhorn med meissenlikande märke, höjd ca 19, längd 28 cm
Ett bläckhorn lagat, isatser möjligen ej original, en lös blomma, en blomma saknas, smärre nagg
300454
2015-03-22