Mekaniska figurer

Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MEKANISKA FIGURER, 3 st, 1950-60-tal, bestående av: Alps apa balanserande på 2 snurrande tallrikar samtidigt som han snurrar på svansen och vrider på huvudet. Nomura Toys clown som lyfter på hatten, niger och lyfter en ros, tysktillverkad apa vevande på positiv samtidigt som han snurrar på svansen, samtliga urverksdrivna, höjd 15-18 cm

Skadad fabriksförpackning till balanserande apa medföljer, smärre slitage

300468

2015-03-28