Bordslampa porslin
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, 1900-tal, sockel i mässing, urnformad med hänklar, riklig dekor av putti samt blommor, märkning undertill, skärm märkt Cartuef Amsterdam, totalhöjd ca 80 cm
Lagningar, bortfall, ej funktionstestad, slitage
300549
2015-03-22