Bordslampa porslin

Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, porslin, 1900-tal, sockel i mässing, urnformad med hänklar, riklig dekor av putti samt blommor, märkning undertill, skärm märkt Cartuef Amsterdam, totalhöjd ca 80 cm

Lagningar, bortfall, ej funktionstestad, slitage

300549

2015-03-22