Buddhafigurin

Buddhafigurin
Buddhafigurin
Buddhafigurin
Buddhafigurin
Buddhafigurin
Buddhafigurin
Buddhafigurin
Buddhafigurin

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FIGURIN, patinerad brons, Kina, 1900-tal, föreställande sittande Shakyamuni Buddha på lotustron, höjd 11 cm

Basen med hårt slitage/hål

300552

2015-03-22