Fat och skål i tenn

Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn
Fat och skål i tenn

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, SKÅL, Tenn, 17/1800-tal, skålen stämplat JGR, Johan Gustaf Ryman, verksam 1761-1797, diameter 30-35,5 cm

Slitage och brisningar, bucklor

300558

2015-03-24