Dubbelbägare silver
Valmis
2015-03-22
300594
| Korkein tarjous | 2 000 SEK |
| Arviointi | 2 500 SEK |
DUBBELBÄGARE, silver, troligen Mellaneuropa, 1800-talets senare hälft, saknar stämplar, rik dekor av blommor samt av vapen, totalhöjd ca 16 cm, vikt ca 196 g
Slitage