Kaffeservis 3 delar silver Helsingfors 1910

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HJALMAR FAGERROOS, kaffeservis, 3 dlr, silver, Helsingfors 1910, cylindrisk form, sockerskål med lock, svartlackerade handtag, invändig förgyllning, kaffekannans höjd 24 cm, vikt ca 1165 g

Graverat monogram, schatull med skador

300649

2015-04-20