Kaffeservis 3 delar silver Helsingfors 1910
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HJALMAR FAGERROOS, kaffeservis, 3 dlr, silver, Helsingfors 1910, cylindrisk form, sockerskål med lock, svartlackerade handtag, invändig förgyllning, kaffekannans höjd 24 cm, vikt ca 1165 g
Graverat monogram, schatull med skador
300649
2015-04-20