Skålfat kopp skål Kina
2015-03-23
300815
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅLFAT, KOPP, SKÅL, 3 dlr, 1800-tal, Kina, porslin, dekor i underglasyrblått samt polykrom bemålning, diameter ca 8,5-26 cm
Skålfat med äldre lagning