Fat
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FAT, sannolikt Tyskland, troligen Hanau, omkring 1900, renässansstil, sannolikt låghaltigt silver, delvis förgylld spegel med bataljscen, brätte med genombruten dekor, fantasistämplar, diameter ca 21 cm, vikt ca 275 g
Förgyllning delvis med slitage
300981
2015-03-23