Evert Lundqvist oljemålning

Evert Lundqvist oljemålning
Evert Lundqvist oljemålning
Evert Lundqvist oljemålning
Evert Lundqvist oljemålning
Evert Lundqvist oljemålning
Evert Lundqvist oljemålning

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

EVERT LUNDQVIST (1904-1994), "Sorg II", signerad E.L, signerad och daterad Evert Lundqvist 1967 a tergo, olja på duk, ca 65x50 cm
PROVENIENS: Moderna Museet Stockholm 1970 nr 138, märkt Thielska Galleriet nr 12

301095

2015-03-24