Evert Lundqvist oljemålning
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
EVERT LUNDQVIST (1904-1994), "Sorg II", signerad E.L, signerad och daterad Evert Lundqvist 1967 a tergo, olja på duk, ca 65x50 cm
PROVENIENS: Moderna Museet Stockholm 1970 nr 138, märkt Thielska Galleriet nr 12
301095
2015-03-24