Fickbarometer 1800-tal

Fickbarometer 1800-tal
Fickbarometer 1800-tal
Fickbarometer 1800-tal
Fickbarometer 1800-tal
Fickbarometer 1800-tal
Fickbarometer 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FICKBAROMETER, 1800-talets andra hälft, mässing, tavla märkt Oliva Optico Principe 21 Madrid , blånerad visare, diameter ca 55 mm

Tavla med repor, boett med slitage

301126

2015-03-28