Tor Hörlin Slussen Stockholm
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOR HÖRLIN (1899-1985), "Brobygget i Söderström/Slussen, signerad och daterad Tor Hörlin 54, blandteknik på duk uppfodrad på pannå, 40x55 cm,
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst "Båtar, stränder och hav"
301150
2015-03-28