Hugo Simberg etsning

Hugo Simberg etsning
Hugo Simberg etsning
Hugo Simberg etsning
Hugo Simberg etsning

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HUGO SIMBERG (Finland, 1873-1917), Bonden och döden, signerad med initialer i plåten HS, originalradering (etsning), bildmått ca 12x7 cm,
Death and Peasant at the Heaven´s Door (1897)

301191

2015-03-28