Halda herrfickur i silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALDA FICKURSFABRIK, silver, fickur, Svängsta, Sverige, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett stämplad X6 (1900), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), ankargång, breguetspiral, Z-verk, nr: 8918, diameter ca 50 mm
Tavla med spricka, boett med slitage
301334
2015-04-05