Halda herrfickur i silver

Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HALDA FICKURSFABRIK, silver, fickur, Svängsta, Sverige, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett stämplad X6 (1900), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), ankargång, breguetspiral, Z-verk, nr: 8918, diameter ca 50 mm

Tavla med spricka, boett med slitage

301334

2015-04-05