Brosch 18 k guld

Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

BROSCH, 18 k guld, dekor med svart emalj samt pärla, 1800-talets senare hälft, vikt ca 16 g, i tidstypiskt etui dock ej original (locket går ej att stänga med brosch på plats)

Emalj med skador, smärre bucklor, nål och fästen ej guld och ej original samt fästen med tennlödning

301355

2015-03-26