H Moser & Cie herrfickur i 14 k
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
H MOSER & CIE, 14 k guld, fickur, 1900-talets första hälft, savonett, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i metall, breguetspiral, ankargång, verk nr: 601239, boett nr: 672231, diameter 52 mm, vikt ca 97 g, inkl. etiu
Innerboett med gravyr, tavla med spricka, hänge med slitage
301394
2015-04-06