Byrå sengustaviansk
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, omkring 1800, sengustaviansk, med stenskiva, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, listverk och fothylsor i mässing, höjd ca 82, 92x50 cm
Senare skiva, skivan med mindre nagg, blekt, omarbetad, senare lås, lös listdel, lister saknas, nyckel saknas
301523
2015-03-25