Byrå sengustaviansk
2015-03-25
301523
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BYRÅ, omkring 1800, sengustaviansk, med stenskiva, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, listverk och fothylsor i mässing, höjd ca 82, 92x50 cm
Senare skiva, skivan med mindre nagg, blekt, omarbetad, senare lås, lös listdel, lister saknas, nyckel saknas