Joan Miro litografi
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOAN MIRO (1893-1983): L´enfance d´Ubu, pl. 7
Färglitografi, 1968, signerad Miró, ur upplagan om 120 exemplar, detta ex. numrerat 91. Tériade Éditeur, Paris.
bladstorlek. 32,5 x 50 cm
LITTERATUR: Mourlot 1004, Cramer 204
301542
2015-03-25