Spegellampetter barock

Spegellampetter barock
Spegellampetter barock
Spegellampetter barock
Spegellampetter barock
Spegellampetter barock
Spegellampetter barock
Spegellampetter barock
Spegellampetter barock

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, barock, 1700-talets första hälft, för vardera 1 ljus, dekor av förgyllt bly i form av akantusornamentik och Bacchushuvuden, kvicksilverfolierade glas, ljusarmar i mässing, 44 x 25 cm

Renoverade, kompletterade, lagningar, skador, övre krönglas saknas

301745

2015-03-25