Atenienn
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ATENIENN, för hörn, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, svarvade ståndare, pärlband, bakstycke med speglar, höjd ca 155, 61x61 cm
PROVENIENS: Hästhagens Gård, Nacka
Repor, skador i speglarnas foliering, ett trasigt krön
301775
2015-03-26