Olof Rudbeck d y, fågelplanscher
2015-03-26
301823
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
OLOF RUDBECK d.y., efter, portföljen till Svenska fåglar. René Coeckelberghs förlag, tryckt 1986, 34 st reproduktioner efter akvareller och gouacher med fåglar i naturlig storlek av Olof Rudbeck. ,mått ca 44,5 x 56 cm - 120 x 60 cm.
Portföljen med slitage