Ljusstakar brännförgylld brons

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

12 500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1700-talets slut, brännförgylld brons, på sockel i carraramarmor, ljuspipa uppburen av kariatyder, lös ljusmanchett, höjd 30 cm

Sockel med nagg

301954

2015-03-27