Klubbat för:
19 000 SEK
Schätzwert
12 500 SEK
Beschreibung
LJUSSTAKAR, 1 par, 1700-talets slut, brännförgylld brons, på sockel i carraramarmor, ljuspipa uppburen av kariatyder, lös ljusmanchett, höjd 30 cm
Zustandsbeschreibung
Sockel med nagg
301954
2015-03-27
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner