Thomas Whittle II tillskriven olja samt två till

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WHITTLE, Thomas II (England, verksam 1856-1897), tillskriven: Landskap med figurer, signerad och daterad Whittle 1873, samt ristad signatur och datering T.W. 1873, olja på kartong, 21,5x15,5 cm, samt OLJA på kartong, mansporträtt, signerad A. Böttger, 23x17 cm och OLJA på kartong, osignerad, träd, 14x16 cm

302021

2015-03-27