Japansk lackask

Japansk lackask
Japansk lackask
Japansk lackask
Japansk lackask
Japansk lackask
Japansk lackask
Japansk lackask
Japansk lackask

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

TEKANNA, ASK, lackarbete, Japan, 1900-talets första hälft, dekor med motiv av löv mot svart resp gulfärgad botten, tekannans höjd ca 12 askens diameter 7,5 cm

Kuntoraportti

Lackskador

302157

Päivämäärä:

2015-03-28