Japansk lackask
Klubbat för:
3 000 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
TEKANNA, ASK, lackarbete, Japan, 1900-talets första hälft, dekor med motiv av löv mot svart resp gulfärgad botten, tekannans höjd ca 12 askens diameter 7,5 cm
Kuntoraportti
Lackskador
302157
Päivämäärä:
2015-03-28