Japansk skål chün

Japansk skål chün
Japansk skål chün
Japansk skål chün
Japansk skål chün
Japansk skål chün
Japansk skål chün
Japansk skål chün
Japansk skål chün
Japansk skål chün
Japansk skål chün

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅL, stengods, Japan, 1900-talets första hälft, oregelbunden organisk form, dekor i chünglasyr, bär märkning, höjd ca 12 diameter 18 cm

Lagningar i gulmetall, krackelyr

302167

2015-03-28