Japanskt teset 1900-tal

Japanskt teset 1900-tal
Japanskt teset 1900-tal
Japanskt teset 1900-tal
Japanskt teset 1900-tal
Japanskt teset 1900-tal
Japanskt teset 1900-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TEBURKAR, 3 st, BRICKA, TEVISPAR, 2 st, Japan, 1900-tal, trä, visparna i bambu, burkarna klädda i bark varav en med reliefdekor med motiv av löv, burkarnas höjd 9-14 cm

En teburk med skador, brickan något slagen

302176

2015-03-28