Damfickur i 18 k guld
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAMFICKUR, 18 k guld, ca 1910/20-tal, förgylld urtavla med arabiska siffror i svart, blånerade visare, innerobett i metall, boett besatt med 92 st orientpärlor, bakboett med Gustav V:s monogram i ljusblå emalj, ankargång, breguetspiral, boett nr: 240907, diameter 30 mm
302226
2015-04-08