Herrfickur i 14 k

Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k
Herrfickur i 14 k

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FICKUR, 14 k guld, 1900-talets början, savonett, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i 14 k, breguetspiral, ankargång, boett med graverad dekor av bl a parställda fåglar, verket märkt SJG, boett nr: 42489, diameter 51,5 mf, vikt 106 g

Krona med slitage

302229

2015-04-08