Oskar Bergman, grafiskt blad

Oskar Bergman, grafiskt blad
Oskar Bergman, grafiskt blad

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OSKAR BERGMAN (1879-1963): Vårlandskap med björkar, vitsippor och röda stugor, signerad med dedikation i blyerts: "Till Kickan från farbror Oskar", signerad och daterad i bladet O.B 1948, färglitografi, provtryck, 53x38,5 cm. Proveniens: Skådespelare Knut Lindroths familj, Stockholm

God kondition, något gulnat papper

302281

2015-03-31