Oskar Bergman, oljemålning
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSKAR BERGMAN (1879-1963): Blomstrande skogsparti, signerad Oskar Bergman, utförd 1948, olja på pannå, 42,5x34,5 cm. På baksidan födelsedagshälsning från konstnären. Proveniens: Skådespelare Knut Lindroth (1873-1957), Stockholm
302293
2015-03-31