Oskar Bergman, oljemålning

Oskar Bergman, oljemålning
Oskar Bergman, oljemålning
Oskar Bergman, oljemålning
Oskar Bergman, oljemålning

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OSKAR BERGMAN (1879-1963): Blomstrande skogsparti, signerad Oskar Bergman, utförd 1948, olja på pannå, 42,5x34,5 cm. På baksidan födelsedagshälsning från konstnären. Proveniens: Skådespelare Knut Lindroth (1873-1957), Stockholm

302293

2015-03-31