Reinhold Ljunggren mapp "Nya bilder från Ydre"
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006): (5) "Nya bilder från Ydre", i mapp, signerade R Ljunggren, 290/360, färglitografier, bladmått ca 31,5 x 40 resp 40 x 31,5 cm, bladens titlar: Aprilmorgon, I skymningen, Björkhagen marsmorgon, Morgondimma, Det gamla fönstret, Grafikfrämjandet 1977.
302393
2015-03-30