Reinhold Ljunggren mapp "Nya bilder från Ydre"

Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp
Reinhold Ljunggren mapp

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006): (5) "Nya bilder från Ydre", i mapp, signerade R Ljunggren, 290/360, färglitografier, bladmått ca 31,5 x 40 resp 40 x 31,5 cm, bladens titlar: Aprilmorgon, I skymningen, Björkhagen marsmorgon, Morgondimma, Det gamla fönstret, Grafikfrämjandet 1977.

302393

2015-03-30