Japansk ask med lock 1800-tal

Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal
Japansk ask med lock 1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ASK med lock, Japan, 1800-tal, glaserad keramik, delvis förgylld, motiv av blommande kvistar, bär etikett "Tomkinson Collection", höjd ca 12, diameter ca 18 cm

Slitage, krackelyr

302429

2015-03-28