Japansk bricka och burk lack

Japansk bricka och burk lack
Japansk bricka och burk lack
Japansk bricka och burk lack
Japansk bricka och burk lack
Japansk bricka och burk lack
Japansk bricka och burk lack
Japansk bricka och burk lack
Japansk bricka och burk lack

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRICKA och BURK, lackarbeten, Japan, 1900-tal, brickan med delvis förgylld dekor, motiva v figurscener, brickans mått ca 28x39 cm burkens höjd ca 13 cm

Brickan med nagg

302431

2015-03-28