Japanskt kalligrafiset

Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset
Japanskt kalligrafiset

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KALLIGRAFISET, Japan, 1900-tal, 5 delar, etui i trä, bestående av: bläckhorn, tuschsten, sigill samt pensel och etui, etuiets höjd ca 4, 27x19 cm

Slitage, sprickor i etuiet

302493

2015-03-28