Japanska lackarbeten

Japanska lackarbeten
Japanska lackarbeten
Japanska lackarbeten
Japanska lackarbeten
Japanska lackarbeten
Japanska lackarbeten
Japanska lackarbeten
Japanska lackarbeten

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

LACKARBETEN, Japan, 1900-tal, bestående av: ask med motiv av blommor, kalligrafiset, 2 mindre askar, 2 mindre fat, bricka med dekor av bär, stora askens höjd 16,5 cm brickans mått ca 20x20 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, skador

302496

2015-03-28