Japanska lackarbeten
Klubbat för:
700 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
LACKARBETEN, Japan, 1900-tal, bestående av: ask med motiv av blommor, kalligrafiset, 2 mindre askar, 2 mindre fat, bricka med dekor av bär, stora askens höjd 16,5 cm brickans mått ca 20x20 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, skador
302496
2015-03-28