Japansk tekanna 1800-tal

Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal
Japansk tekanna 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TEKANNA, keramik, Japan, 1800-tal, brun glasyr, reserver innehållande ornamenterad dekor, lockknopp i form av fabeldjur, bär etikett "Peer Groves Collection", höjd ca 12 cm

Nagg vid pipen och locket, lagningar i gulmetall

302497

2015-03-28