Japanska muggar och kanna
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 200 SEK
MUGGAR, 2 st, KANNA, keramik, Japan, 1900-tal, muggarna med brun och röd glasyr mot vit botten, kannan med olivgrön glasyr med violetta inslag, bär märkning, muggarnas höjd ca 8,5-9 cm kannans höjd 17 cm
Bruksslitage, tillverkningsdefekter
302498
2015-03-28