Japanska vaser och skålar

Japanska vaser och skålar
Japanska vaser och skålar
Japanska vaser och skålar
Japanska vaser och skålar
Japanska vaser och skålar
Japanska vaser och skålar
Japanska vaser och skålar
Japanska vaser och skålar

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, 2 st, SKÅLAR, 3 st, keramik, Japan, 1900-tal, polykrom dekor mot beige botten, delvis med märkning, vasernas höjd 13-17,5 cm skålarnas höjd ca 7-7,5 cm diameter ca 11-12 cm

Bruksslitage, delvis med sprickor

302499

2015-03-28