Japansk keramik
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FAT, SKÅL, MUGG med lock, keramik, Japan, 1900-tal, beige och blå glasyr, fatet med olivgrön glasyr med violetta inslag, delvis märkta, fatets diameter 22 cm
Mugg med nagg, bruksslitage, tilvlerkningsdefekter
302501
2015-03-28